TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

10.UÖB’da TUMED Yönetim Kurulu Başkanı konuşma gerçekleştirdi.

UDEF – Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu tarafından bu yıl 20 ülke 55 şehirde düzenlenen 10.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinlikleri final programında TUMED Yönetim Kurulu Başkanımız konuşma gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Başkanımız konuşmasında Türkiye’nin eğitim alanında dünya da önemli başarılara imza attığını ifade ederek Uluslararası Türkiye Mezunlarının ciddi artışını belirtti.

Türkiye’den mezun olmuş uluslararası Doktor, Mühendis, Hukukçu, İşletmeci, Öğretmen ve diğer meslek mensuplarının her birinin gönüllü Türkiye elçisi olduğunu vurguladı. Ayrıca Türkiye’nin misafirperverliğiyle her alanda eğitim alan bu gönüllü elçilerinin, kendi ülkeleriyle Türkiye arasında bir köprü olup karşılıklı bilgi ve tecrübe alışverişine imkân sağladığını söyledi.

Konuşmasının son kısmında TUMED Yönetim Kurulu Başkanı Mezunlar Derneğinin çalışmaları hakkında bilgi vererek, Türkiye Mezunlarına yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerin daha güçlendirilmesi hedeflendiğini ifade ederek konuşmasını sona erdirdi.