TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

11. Uluslararası Öğrenci Buluşması Final Programı Gerçekleştirildi

Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) olarak Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ile birlikte 11. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Final programını düzenledik.

12 Mayıs Cumartesi Haliç Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Final programına T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldı. Programda konuşma yapan Erdoğan “Ülkemize gelen öğrenci kardeşlerimize, sadece okullarımızı değil gönül dünyamızı da açıyoruz. Hangi coğrafyadan gelirse gelsin, burada eğitim görüp ülkesine dönen veya bir başka yere giden tüm kardeşlerimizle, hayatın her alanında birlikte yol yürümek istiyoruz” diye vurguladı. TUMED olarak Türkiye Mezunları adına Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Hindistanlı mezun dostumuz Noushad Mk’nin çizdiği portreyi Derneğimizin Genel Başkanı Dr. Ergash Jumaev takdim etti.