12. Uluslararası Öğrenci Buluşmaları Tayland Etabı Gerçekleşti.

UDEF ile birlikte Tayland’ın Patani şehrinde gerçekleştirdiğimiz etkinlik Taylandlı misafir öğrencilerin okuduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Etkinliğe; TUMED Taylan Başkan Yardımcısı Hasan Makman, Patani Belediye Başkanı Sed Alyufri, UDEF Başkan Yardımcısı Musap Deniz Yıldırım, TUMED Başkanı Ergash Jumaev, çok sayıda STK temsilcisi ve Türkiye’de eğitim almış misafir öğrenciler katıldı.
Bir konuşma gerçekleştiren TUMED Başkanı Ergash Jumaev “Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı Biz Bir Milletiz düşüncenin merkezini oluşturmaktadır” dedi. Taylandlı öğrencilere Türkiye’de ki eğitim imkânları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Jumaev, Türkiye’de Üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.
Hediye takdimi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından 12. Uluslararası Öğrenci Buluşmalarının Tayland etabı sonlandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://tumed.org.tr/wp-content/uploads/revslider/hompage1/bitcurrency-home1-slider2.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}