12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Finali Gerçekleşti.

TUMED ve UDEF’in 51 ülke ve 91 şehirde düzenlediği 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın final programı gerçekleştirildi. T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Ora Arenada gerçekleşen final programına, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Halis Yunus Ersöz, YTB Başkanı Abdullah Eren, Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, çok sayıda STK ve firma temsilcileri, Türkiye mezunları ve uluslararası öğrenciler katıldı.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde UDEF ile birlikte düzenlediğimiz etkinliklerde yüzlerce kültür tanıtıldı, binlerce öğrenci kendini ve ülkesini anlattı. Ülke stantları ziyaretçileri dünyanın dört bir tarafına götürdü.

Programda bir konuşma yapan Yönetim Kurulu Başkanımız Dr. Ergash JUMAEV şunları kaydetti: “Derneğimiz mezun olan öğrencilerle irtibatı koparmayarak ortak değerler çerçevesinde birlikteliğini sürdürmeye çalışarak onları ülkelerinde Türkiye Mezunları Dernekleri kurmaya teşvik etmekte, mezunlarımızın uzmanlaştıkları alanlarda işbirliklerini daha da geliştirmeyi amaçlamaktayız”. TUMED olarak Türkiye mezunlarını bir çatı altında toplama görevini üstlenmiş olduklarını belirten JUMAEV ayrıca Türkiye’den mezun olmuş uluslararası Doktor, Mühendis, Hukukçu, İşletmeci, Öğretmen ve diğer meslek mensuplarının her biri gönüllü Türkiye elçisi konumunda olduğunu söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://tumed.org.tr/wp-content/uploads/revslider/hompage1/bitcurrency-home1-slider2.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}