TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabı başkent Tunus’ta gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat gerçekleştirdi. Bolat konuşmasında UDEF hakkında bilgilendirmelerde bulunarak 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabını gerçekleştiriyor olmaktan gurur duyduğunu belirtti.  Bolat “Biz tüm dünyaya barış ve kardeşlik hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada bulunup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyeceğimizi ve içeceğimizi de paylaşmak, çoğaltmak istiyoruz” dedi.


Kudüs Şiiri dinletisi, yöresel müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken katılımcılar programın sonunda Tunus’un yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu. Programın sonunda UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, konuşan T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan’a UDEF plaketi takdim etti.