12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabı başkent Tunus’ta gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat gerçekleştirdi. Bolat konuşmasında UDEF hakkında bilgilendirmelerde bulunarak 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Tunus etabını gerçekleştiriyor olmaktan gurur duyduğunu belirtti.  Bolat “Biz tüm dünyaya barış ve kardeşlik hakim olsun istiyoruz. Nasıl ki şu an burada bulunup birbirimizin sevincini paylaşıyorsak aynı şekilde ticaretimizi, sanatımızı, kültürümüzü, yiyeceğimizi ve içeceğimizi de paylaşmak, çoğaltmak istiyoruz” dedi.


Kudüs Şiiri dinletisi, yöresel müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken katılımcılar programın sonunda Tunus’un yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu. Programın sonunda UDEF Başkanı Dr. Mehmet Ali Bolat, konuşan T.C. Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan’a UDEF plaketi takdim etti. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

div#stuning-header .dfd-stuning-header-bg-container {background-image: url(http://tumed.org.tr/wp-content/uploads/revslider/hompage1/bitcurrency-home1-slider2.jpg);background-size: cover;background-position: center center;background-attachment: scroll;background-repeat: no-repeat;}#stuning-header div.page-title-inner {min-height: 350px;}