TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Anadolu Ajansı’nın Türkiye Mezunları ile 24 Haziran Seçimlerine dair Gerçekleştirdiği Röportaj

“Dereden geçerken at değiştirilmez”

Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi doktora öğrencisi 35 yaşındaki Cibutili Ali Farah, 2004 yılından beri Türkiye’de yaşadığını, eğitimine burada devam ettiğini anlatarak, Türkiye’de 2002 yılından beri devam eden yapısal değişimlerin, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişle aynı kadro tarafından tamamlanması gerektiğini söyledi.

Farah, AK Parti’nin üstesinden gelmeyi başardığı sıkıntılardan bahsederek, Türkiye’nin çok güçlü ve istikralı bir ülke olduğunu vurguladı.

Ülkede istikrarın devam etmesi gerektiğinin altını çizen Farah, “Sağ tandanslı ve güçlü lider profili, Avrupa’da da artık tercih ediliyor. Dolayısıyla Türkiye’de de güçlü bir lider, yürütmenin başında olmalı. Benim kanaatim; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu seçimlerden başarı ile çıkacak. Türkiye’de ve bölgede yaşananlar bunu gerektiriyor. Türkiye’de kullanılan güzel bir deyim var. ‘Dereden geçerken at değiştirilmez’ diye. Türkiye böyle kritik bir dönemde aynı ekiple yoluna devam etmeli.”