TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Anadolu Ajansı’nın Türkiye Mezunları ile 24 Haziran Seçimlerine dair Gerçekleştirdiği Röportaj

“Türkiye’nin istikrarını kimse bozamaz”

Tercümanlık bürosu sahibi 36 yaşındaki İranlı Behzad H. Şheikhha ise Irak, Suriye, Yemen, İran, hatta Suudi Arabistan dahil bölgenin sorunlu bir coğrafyaya dönüştüğünü belirterek, “Türkiye, Orta Doğu halklarının sığınmak zorunda kaldığı bir ülke haline geldi. Bu insanlar ‘kendi toprakları’na geliyor çünkü Türkiye, hem Müslüman bir ülke hem de bu coğrafyada bir geçmişi var. Ayrıca bu insanların Türkiye’den başka gidecek yerleri de yok. Türkiye’de milyonları aşan yabancılar, 24 Haziran’da istikrardan yana. Çünkü Türkiye istikrar temelini kurdu. Bunu da kimse yıkamaz. Türkiye’ye sığınan insanlar bu nedenle Türkiye’ye sığınıyor.” ifadelerini kullandı.

Şheikhha, 24 Haziran seçimlerinde muhtemel bir hükümet değişikliğinin mültecilere ciddi sorunlar çıkaracağını savunarak, “Şu andaki iktidar darbeye karşı duran bir iktidar. Cesaretli bir hükümet. Türk halkı da bunu biliyor ve bu hükümete sahip çıkacaktır. Hükümetin devam edeceğini düşünüyorum.” görüşünü paylaştı.