TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Demokratik Kongo Cumhuriyeti iktidar partisinin basın sözcüsü Ahmed Useni’den TUMED’e ziyaret

Türkiye Burslusu olarak okuyan, mezun olup Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde iktidar partisinin basın sözcüsü olan Ahmed Useni, Türkiye Uluslararası Mezunlar Derneği (TUMED) Yönetim Kurulu Başkanı Ergash Jumaev ile görüşerek mezunlar üzerine ve Türkiye mezunlarının bulunduğu ülkeler arasındaki işbirliğini güçlendirilmesi konularını konuştu. 
Useni ve Başkanımız Jumaev, Türkiye ile Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile genel anlamda İslam dünyası arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesinde mezunların rolünü ele aldı. Useni ve Başkan Jumaev, mezunlar hakkında fikir alışverişinde bulunarak ilerleyen zamanlarda bu konu ile ilgili daha ciddi bir şekilde çalışılması gerektiğini söyledi. 
Ayrıca, Türkiye mezunlarının, burada kazandıkların tecrübelerini kendi ülkelerine döndüğünde bu tecrübelerin aktarıyor olması sevindirici bir unsurdur. Geçtiğimiz ayda genel seçimlerinin ardından iktidara gelen partinin basın sözcüsü görevine atanan Ahmed Useni’ye TUMED olarak başarılar dileriz.