TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Dünya’nın Renkleri Arnavutluk’ta Buluştu

Arnavutluk’ta bulunan New York Üniversitesi Tirana salonunda gerçekleştirilen programa, Türkiye Cumhuriyeti Tiran Büyükelçiliği Müsteşarı Hakan Cengiz, TİKA Tiran Koordinatörü Necip Özay Özütok, Yunus Emre Enstitüsü Tiran Türk Kültür Merkezi Müdürü Ömer Osman Demirbaş, Türkiye Maarif Vakfı Arnavutluk Koordinatörü Fatih Cankurt, Türk Hava Yolları Tiran Müdürü Ertan Alpay, Uluslararası Öğrenci Dernek Federasyonu’nu temsilen programa katılan Mehmet Yılmaz, TUMED Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Mollamusa, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi. Kürsüye çıkan Arnavutluk Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Egert Haxhiu ise konuşmasında “Bugüne kadar 3.000’e yakın Arnavutluk vatandaşı Türkiye’de eğitim aldı. Şu anda da yaklaşık 1100 öğrenci Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde lisans, yüksek lisans ve doktora yapmaktadır. Bu yıl da yaklaşık 650 öğrenci Türkiye Bursları’na başvurmuştur. Bize bu imkanları sunan dost ve kardeş ülke Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkür ederiz. UDEF’e göstermiş oldukları gayretlerden ötürü büyük teşekkürlerimi sunuyorum yapılan bu çalışmalar gerek ülkemizin dünyaya tanıtımı açısından gerekse uluslararası öğrenciler açısından çok kıymetli” değerlendirmesinde bulundu. 

Müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar Arnavutluk’un yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.