TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Dünya’nın Renkleri Güney Kore’de Buluştu

“Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya” sloganı ile bu yıl Bosna-Hersek’ten Nepal’e, Güney Afrika Cumhuriyeti’nden İngiltere’ye kadar 51 Ülke 91 şehirde gerçekleştirilen 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Güney Kore etabı Busan şehrinde gerçekleştirildi.

Güney Kore’nin Busan şehrinde bulunan İslamic Center Al-Fath Mescidi’nin yanındaki meydanda gerçekleştirilen programa, BMSA (Busan Muslim Student Association) Başkanı Mohammad Sayef, KMF (Korean Muslim Federation) Başkanı İmam Yasser, Salam Noure Foundation Busan Temsilcisi Solayman Jungi, Busan Emniyet Müdürü Park Sang Jin, Acil Yardım Sorumlusu Lee Sang Heum, Mescid Komitesi Başkanı Abdulsalam Noh Seik, UDEF’i temsilen programa katılan Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hacı Mehmet Kara ve çok sayıda misafir öğrenci katılım gösterdi. Ülke tanıtım sunumları, yöresel yemek ikramları ve yerel danslar ile renkli görüntülere sahne olan programda UDEF’i temsilen programa katılan Kara “Güney Kore’nin önemi bizim için önemi 1950’lerde yaşanılan Kore savaşında başladı. Bizler her zaman olduğu gibi hem Koreli kardeşlerimizin hem de uluslararası öğrenci kardeşlerimizin yanındayız. Her zaman söylediğimiz gibi “Biz Bir Milletiz” rengimiz, dilimiz ve kültürümüz farklı olsa da bizleri aynı çatı altında toplayan bir şey var bunu asla unutmamalıyız” dedi.