TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Etiyopya’da Büyük Buluşma

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun (UDEF) bu yıl 51 ülke, 91 şehirde “Doğu’dan Batı’ya Adil Bir Dünya’ya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Etiyopya etabı gönüllerde silinmez izler bırakarak sona erdi. 
Etiyopya’nın Addis Ababa şehrinde gerçekleştirilen programa; T.C Addis Ababa Büyükelçiliği Müsteşarı Evren Müderrisoğlu, Türkiye Maarif Vakfı Etiyopya ve Güney Sudan Direktörü Levent Şahin, Diyanet İşleri Başkanlığı Etiyopya Temsilcisi Cemil Alici, Ticaret Müsteşarı Sedat Eroğlu, THY Addis Ababa Müdürü Hüseyin Yüksek, Yunus Emre Enstitüsü Addis Ababa Temsilcisi Kubilay Han Kalkan, UDEF’i temsilen programa katılan Veysel Başar, Mehmet Çelik, Nuri Atıcı ve Ufukhan Özer, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katıldı. 
Müzik ve yerel dans gösterileri ile şölen havasına dönüşen program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar Etiyopya’nın yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu.