TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Gambiya’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması düzenlendi.

Gambiya’nın başkenti Banjul’da gerçekleştirilen programa; Türkiye Banjul Büyükelçiliğin 3. Kâtipleri Birgi Ertüfekçi ve Saliha Atalar, Türkiye Maarif Vakfı Müdürü Sehar Tahseen Sert, Türk Havayolları Banjul İstasyon Şefi Gültekin Kılınç, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi.
TUMED Ankara Şube Başkanı Sorwar Alam mezun çalışmaları hakkında bilgi verdi. “Doğudan Batıya Adil Bir Dünya” teması ile düzenlenen programda Alam, “Bugün yaşadığımız dünyadan daha iyi ve adil bir dünya kurmak için yeni nesillere çok büyük iş düşüyor. Bu yenidünya için hepimiz kendine düşen görevi yerine getirsek belki yarın değil ama 20-25 sene sonra beklediğimiz adil dünyayı görebiliriz” şeklinde konuştu. Soru cevap şeklinde devam eden programda Gambiya’nın kültürel öğelerinin yanı sıra yöresel lezzetleri de tanıtıldı.