TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

İlk Türkiye Mezunları Buluşması ve TUMED’in Kuruluşu

UDEF in organizesiyle gerçekleştirilen İlk Türkiye mezunları buluşmasının üzerinden iki yıl geçti.

UDEF Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nun 02-08 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirdiği Uluslararası Öğrenci Şûrası kapsamında 82 ülkeden Türkiye mezunun katılımıyla ilk “Türkiye Mezunları Buluşması” yapılmıştır.

2- 8 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilen ilk Türkiye Mezunları Buluşmasında yönetim kurulunun tamamının Türkiye mezunlarından oluştuğu İstanbul merkezli TUMED Uluslararası Mezunlar Derneğinin kurulmasına karar verilmiştir. Bu buluşmada oluşturulan komisyon tarafından gerekli görüşmeler yapılarak 02 Mart 2016 tarihinde TUMED Uluslararası Mezunlar Derneği kurulmuştur.

Uluslararası mezunlar derneği kurulur kurulmaz çalışmalara başlamış ve Türkiye mezunlarının veri tabanını oluşturarak kısa sürede 2000’ e yakın Türkiye mezununu kayıt altına almıştır. TUMED bu ilk mezunlar buluşmasından sonra mezun buluşmaları yapmaya devam etmiş ve çeşitli platformlarda mezunları bir araya getirmiştir.

TUMED gerek yurt içindeki gerekse yurt dışındaki Türkiye Mezunlarının tamamına ulaşıp onların koordinasyonunu ve Türkiye’ ye daha aktif bir şekilde gönüllü elçiler olmalarını sağlamayı kendine misyon edinmiştir.