TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Kazakistan’da 12. Uluslararası Öğrenci Buluşması Gerçekleştirildi.

UDEF ve TUMED’in bu yıl 51 ülke, 91 şehirde “Doğu’dan Batı’ya Adil Bir Dünya’ya” sloganı ile gerçekleştirdiği 12.Uluslararası Öğrenci Buluşması etkinliklerinin Kazakistan etabı gönüllerde silinmez izler bırakarak sona erdi. 

Kazakistan’da bulunan İhlas Vakfı Kız Kur’an Kursu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa; İhlas Vakfı Medresesi Genel Müdürü Haliolla Madcanov, UDEF Hanım Komisyonu Teşkilatlanma Sorumlusu Sevinç Durmuş, Sefire-i Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Hümeyra Kültür, UDEF Gönüllüsü Kevser Durmuş, UDEF Hanım Komisyonu Eğitim Birimi Sorumlusu Yönetim Kurulu Üyesi Mukaddes Korkmaz, İhlas Vakfı Kız Kuran Kursu Öğretmeni Zeynep Abdirrasil, çok sayıda STK temsilcisi ve misafir öğrenci katılım gösterdi.
Kazak dansı ve Şiirlerle program renkli görüntülere sahne olurken programın sonunda katılımcılar Kazakistan’ın yöresel lezzetlerinden de tatma imkânı buldu