TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

TUMED, uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

Hakkımızda
agac-tumed

TUMED Olarak;

İş hayatındaki uluslararası mezunlarımızın kendileri ve ülkeleri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde rol alarak, Türkiye ile olan işbirliğini en üst düzeyde geliştirip kuvvetlendirerek sosyal, kültürel ve ekonomik faaliyetler düzenlemekteyiz.

Hakkımızda

TUMED – Uluslararası Mezunlar Derneği, Türkiye’deki üniversitelerde uluslararası öğrenci olarak eğitim alıp başarıyla mezun olan, aralarında karşılıklı yardım ve dayanışmayı sağlamayı hedef edinmiş; mezunların faaliyetlerini etkinleştiren ve geliştiren bir kurumdur. Mezunların hem kendi aralarında hem de Türkiye ile olan ilişkileri geliştirmek, iş birliklerini en üst düzeye çıkarmak için ülkelerinde Türkiye Mezunları derneklerinin kurulmasına teşvik etmek ve aynı zamanda mezunlar tarafından kurulan STK’lar ile irtibat kurarak bu ilişkileri geliştirmek, kurumumuzun temel amaçları arasında yer almaktadır. TUMED, uluslararası alanda Türkiye Mezunları profili oluşturmak amacıyla Türkiye Mezunları tarafından kurulan bir sivil toplum kuruluşudur.
TUMED 90 farklı ülkeden 8000’den fazla Türkiye mezunlarıyla irtibatta olup 35 farklı ülkede Türkiye mezunlarının kurduğu derneklerle işbirliği halindeyiz. TUMED mezunların kendi ülkelerinde uluslararası mezun derneklerinin kurulmasında teşvikte bulunup, devlet ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak uluslararası mezunlara iş istihdamı sağlayan uluslararası bir sivil toplum kuruluşudur.

Misyon

Türkiye Mezunları hareketliliğini sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda yönlendirmek için istişare kanalları tesis etmek ve bu alanlarda rehberlik ve iş birlikleri yaparak, proje ve çalışmalar yürütmek.

Vizyon

Türkiye Mezunlarıyla birlikte aktif, önder, kuşatıcı bir kurum olmak.

Yönetim Kurulu

Faaliyet Alanlarımız

Çalışma Grupları

Kurumsal Logo