TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Lübnan’dan Yükselen Ses: “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya”

Lübnan’ın Trablusşam kentinde gerçekleştirilen programa; Beyrut Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Furkan Özdemir, Yetim Vakfı Başkanı Muhammet Gülsatar, UDEF’e bağlı Giresun Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Abdullah Demir, UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Barış Osman, çok sayıda akademisyen ve misafir öğrenci katıldı.
UDEF Kurumsal İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Barış Osman’ın İngilizce olarak gerçekleştirdiği açılış konuşması ile başlayan programda Osman, “Tarihi bağlarımızın bulunduğu Lübnan’da olmaktan dolayı çok memnunum. Şüphesiz ki bu yakınlık ve ilgi biz bir milletiz düşüncesinin tezahürüdür. Bugün Türkiye’de 203 ülkeden yaklaşık 150 bin uluslararası öğrenci kardeşimizin varlığı aynı duygu ve düşüncenin merkezini oluşturmaktadır” dedi. Lübnanlı öğrencilere Türkiye’de ki eğitim imkanları ile alakalı da bilgilendirmelerde bulunan Osman, Türkiye’de Üniversite eğitimi almak isteyen Lübnanlı öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtlandı.