TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Senegal’den Yükselen Ses: “Doğudan Batıya Adil Bir Dünyaya”

Dakar’daki Maarif Okulu’nda gerçekleştirilen programa Senegal Türkiye Maarif Vakfı (TMV) Yetkilileri Dursun Sarı ve İsmaila Sy, Dakar Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Erdal Bolatkale, Senegal Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Momar Diouf, Türkiye’de eğitim almış Senegalliler ve çok sayıda misafir öğrenci katılım gösterdi.
Senegal Türkiye Mezunları Derneği Başkanı Momar Diop da, Türkiye’ye 2002’de gittiği zaman ile mezun olduğu zaman arasında büyük değişime ve teknolojik gelişime şahit olduğunu belirtti. Diop, “Kampüse giden otobüsler, bu süre içerisinde tamamen klimalı hale geldi. Hatta üniversitenin içine metro hattı girdi. Bu büyük değişimi görünce, “ben de bunu kendi ülkemde yapabilirim” diye düşünmeye başladım. Ülkeme döndüm kendi şirketimi kurdum, şu anda Türkiye’deki değişimin benzerini burada kendimiz katkı sağlayarak yapmak istiyoruz.” diye konuştu.

TUMED ve uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında bilgilendirmelerin yapıldığı programda Türkiye mezunu Senegalliler katılımcılara yöresel yemek ikramlarında bulundu.