TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

TUMED olarak Bâb-ı Âlem UOD Mezuniyet Törenine katıldık.

27 ülkeden 40 uluslararası misafirlerimizin mezuniyet sevincini Bâb-ı Âlem UOD düzenlediği iftarında TUMED ailesi olarak paylaştık.

7 Haziran 2017 tarihinde gerçekleşen İFTAR programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Bâb-ı Âlem UOD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kara açılış konuşmasını yaptıktan sonra UDEF Yönetim Kurulu Üyesi Ali Arıkmert ve Medeniyet Üniversitesi’nden Prof. Dr. Ahmet Kavas birer konuşma yaptılar. Mezun olan uluslararası öğrencilerin Türkiye’de eğitim hayatları boyunca ve Bâb-ı Âlem çatısı altında kazandıkları tecrübeleri ile ülkelerinde önemli çalışmalarda bulunacaklarına inandıklarının altını çizen Mehmet Kara programa katılan misafirlere de teşekkür etti. Ayrıca mezunlar adına konuşma yapan Türkmenistanlı öğrenci Şahnazar Kakayev de Bâb-ı Âlem’e kendilerini eğitim hayatları boyunca yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

Yapılan konuşmaların ardından akşam ezanının okunmasıyla iftarların açıldığı programda iftar yemeğinin sonrasında da hediye takdimine geçildi. TUMED Uluslararası Mezunları Derneği olarak Mezunlarımıza hediyelerini takdim ederek ilk tanışmamızı gerçekleştirmek için 12 Haziran 2017 Mezunlar İFTAR programına MEZUNLARIMIZI davet ettik.