TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

TUMED Yönetim Kurulu Kurumsal ziyaretler gerçekleştirdi.

TUMED yönetim kurulu Ankara’da kurumsal ziyaretlerde bulundu. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ergash Jumayev’in başkanlığındaki heyet Pazartesi günü Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), Yunus Emre Enstitüsü, Anadolu Ajansı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Ziyaret etti.

YTB Kültürel ve Sosyal İlişkiler Daire Başkanı Mehmet Kılıç’ı makamında ziyaret eden heyet uluslararası Mezunlarla ilgili bilgi alışverişinde bulundu. TUMED Başkanı Jumayev derneğin faaliyeti ve gelecek planları hakkında bilgi verirken Kılıç ise YTB’nin de uluslararası öğrencilerle yaptığı çalışmaları anlattı. Türkiye’nin her sene tüm dünyadan binlerce öğrenciye eğitim olanakları sağladığının altını çizen Jumayev, artık Türkiye mezunlarla daha sıkı iletişime geçmesi bir ihtiyaç olduğunu söyledi.  Jumayev, bu nedenle TUMED kurduğunu ve derneğinin yönetiminde sadece uluslararası mezunlardan oluştuğunu söyledi.

Uluslararası Mezunlar Derneği, Türkçe Eğitim Müdürü Kerim Sarıgül’ün ve daha önce Bab-ı Alem UÖD’de çalışmış olup şu an Yunus Emre Enstitüsünde görev yapan Salih Gültekin’in makamında ağırlandı. Ziyaret esnasında Uluslararası alanda çalışmalar hakkında bilgi alışverişi gerçekleştirildi.

TUMED heyeti AA ziyaretinde, Türkiye’de uluslararası öğrenci olarak bulunup, eğitimini başarıyla tamamlayan mezunların kendi ülkelerinde ve Türkiye’de başta eğitim hayatı olmak üzere sosyal kalkınma, siyasal bilinçlenme, iktisadi gelişim için mezunlar ve mezun kuruluşları arasında koordinasyon, iş birliği ve dayanışma ihtiyacını karşılamak, uluslararası öğrenci hareketliliğini yönlendirmek için istişare kanalları kurmak ve bu alanlarda bilgi paylaşmak amacıyla çalışmalar hakkında bilgi verdi.