TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

Türkiye Mezunları Piknikte bir araya geldi

Türkiye’deki farklı üniversitelerden mezun olup iş hayatlarına Türkiye’de devam eden Uluslararası Mezunlarımız ile 14 Mayıs 2017 Pazar günü Mezunlar Pikniğinde buluştuk.

Gerçekleştirmiş olduğumuz pikniğimizde, aralarında Sierra Leone, Sudan, Azerbaycan, Pakistan, Ürdün, Makedonya, Arnavutluk, Cezayir, Fas, Mali, Etiyopya, Hindistan, Kırgızistan, Suriye, Endonezya, Türkmenistan ve Somali’nin de bulunduğu 48 ülkeden mezunlar katıldı. Pikniğimizde kahvaltı ve öğle yemeği ikramı yapıldı.

Piknik esnasında Mezunlarımız ve aileleri voleybol, badminton ve futbol gibi etkinliklerle pikniğin tadını çıkardılar. Oyunlardan sonra Türkiye Mezunlarımız ile tanışma faslını yaptık. Her Türkiye Mezunu kendini tanıttı ve TUMED – Uluslararası Mezunlar Derneğine teşekkür etti. Tanışma sonrası TUMED Yönetim Kurulu Türkiye Mezunlarına dernek çalışmaları hakkında kısa bilgi verdiler. Piknik esnasında Kadim Dostların bir araya gelmesi nedeniyle çok duygulu anlar yaşandı.

Mezunlar Pikniğinde toplamda 62 Türkiye Mezunu ve aile fertleri olarak 146 kişiyi misafir ettik.

Pikniğe vermiş oldukları katkılardan dolayı İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesine teşekkür ederiz.