TUMED, Uluslararası öğrenci olarak Türkiye üniversitelerinde eğitimini başarıyla tamamlayan mezunlarımızın iletişim ve koordinasyonunu sağlamak amacıyla 2016 yılında kurulan uluslararası sivil toplum kuruluşudur.

İletişim Bilgileri
Yeni Bahçe Sk. No:1 D:No:1
Hırka-i Şerif, Fatih-İST
info@tumed.org.tr
+90 212 533 0110

TUMED

YTB Türkiye Mezunlar Logosunu Arıyor

Dünyanın 160 farklı ülkesinden gelen, Türkiye Üniversitelerinin birinden mezun olan 60 bin kişilik Türkiye Mezunları ailesi oluşmaktadır. Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Mezunların eğitim hayatı sonrasında Türkiye ile ve Türkiye’de tanıdığı diğer uluslararası öğrencilerle iletişimi sürdürmek için gerekli altyapıyı oluşturmaya yönelik çalışmalar başlatmıştır.

Bu bağlamda Türkiye Mezunlarına yönelik çalışmalarda kullanılmak üzere bir LOGO hazırlanmasına karar verilmiştir. Böyle bir çalışmayı yürütürken bu sürecin öznesi durumundaki Türkiye Mezunlarının da sürece dâhil edilmesi uygun görülmüş ve mezunlardan gelecek LOGO örneklerini de bu süreçte değerlendirmeye karar alınmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin değerlerini, işbirliği ve dayanışma kültürünü ve bütün bu değerler çerçevesinde hedeflenen parlak geleceği vurgulayabilecek Türkiye Mezunları LOGO önerileri bekleniyor.

Logo çalışmasını 30 Haziran 2017 tarihine kadar logo@turkiyeburslari.gov.tr e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Kaynak: www.ytb.gov.tr